Přichází podzimní část (Zpravodaj 9-2022)

02.10.2022

Přichází podzimní část 2. národní hokejbalové ligy

Druhý zářijový víkend odstartuje podzimní část 2. národní hokejbalové ligy, ve které bude A-mužstvo usilovat o body s dalšími osmi týmy. Loňský vítěz ligy, Datlové z Blatné, postoupil o stupínek výš do 1.nhbl. Mezeru po chybějícím mužstvu naopak zaplnilo béčko Dobřan. Minulá sezona byla i přes četná zranění klíčových hráčů vydařená. Další vážná zranění se nám doufejme budou vyhýbat, a tak bychom rádi uzavírali ligovou tabulku z předních pozic. Více ukáží až úvodní kola, která nastíní kvality a připravenost ostatnich celků.

Domácí utkání se konají tradičně v neděli od 14:00 na hřišti Na Hokejce. Podrobný rozpis utkání lze nalézt také na našem facebooku nebo stránkách www.hokejbal.cz v sekci Soutěže - 2. liga. Již od minulého roku je navíc možné sledovat online výsledky, které jsou aktualizovány v průběhu každého klání. Za tento krok, kterému napomohly elektronické zápisy, dáváme svazu hokejbalu palec nahoru! Na zápasy jste srdečně zváni. O občersvení se i nadále stará Jarda v naší klubovně a tak rozhodně bude co jíst i pít.

Těšíme se na Vaší podporu, která je vždy jedinečná.

Sezóna a tréninky hokejbalu pro děti ve věku 5 - 8 let

K naší radosti bude v letošní sezoně opět navázána spolupráce s místní základní školou, kdy bude naše aktivita vedena pod hlavičkou zájmových kroužků. Září bude tradičně věnováno nováčkům. V plánu jsou náborové tréninky pro děti ideálně ve věku 5 - 8 let. Ale rádi přivítáme mladší, či starší.

Tréninky se konají od 5. září a to každé pondělí a středu vždy od 17:00 do 18:00, za každého počasí, na hřišti Na Hokejce. Venkovní aktivity budou probíhat v období od září do listopadu, jarní část pak podle počasí odstartuje v lednu, v některé z místních tělocvičen. Prosinec bude patřit Vánocům a odpočinku.

Rádi bychom také ujistili rodiče, že si děti mohou přijít hokejbal vyzkoušet bez nutnosti vlastnit své vybavení. Na nezbytně nutnou dobu rádi zapůjčíme hokejky, přilby, či rukavice. Stačí přijít ve sportovní obuvi a oblečení dle počasí. Hlavním trenérem dětí je od loňské sezóny Kuba "Šmuci" Šmucer, který zkušeně zajišťuje pro děti atraktivní tréninkovou náplň.

Pro podzimní část se prozatím trenéři rozhodli nepřihlašovat soutěž minipřípravky ani přípravky. Dle vývoje a zájmu se nejprve uskuteční několik přátelských utkání tak, aby si děti osvojily principy hry. Další vývoj bude na posouzení trenéra v průbehu sezony.

Spolupráce s místní Mateřskou školou

Velice nás potěšil také projevený zájem dětí a paní ředitelky z místní 2. MŠ. V letošním roce tak nově zavádíme kroužek hokejbalu pro naše nejmenší, a to na půdě školky na továrně. Jedná se o 1 hodinu týdně, při které si děti protáhnou tělo, zahrají si týmové hry a vyzkouší základní dovednosti hokejbalu. My se na tuto spolupráci moc těšíme.